nav-left cat-right
cat-right

Pozvánka na Svatomartinský lampionový průvod s ohňostrojem dne 11. 11. 2016

Milí kulturní příznivci,

rádi bychom Vám poskytli další detailní informace k nadcházející akci, kterou jsme pro Vás připravili z výtěžku všech našich letošních kulturních akcí v Satalicích a hlavně z loňského Sousedského pečení.

Od dnešního dne budete po Satalicích potkávat krásně barevné plakáty k akci a už nyní se můžete těšit na procházku s lampióny korunovanou Ohňostrojem. Plakátek si můžete stáhnout zde.

Celá akce se skládá z několika oddělených aktivit, které s námi můžete zažít buď všechny postupně, nebo si vybrat tu část, která je Vám nejsympatičtější. Na své si mohou přijít jak rodiče s dětmi, tak i dospělí, kterým už děti odrostly.

1.
První aktivita, kterou začínáme, je opékání buřtů od 16:30 do 17:30 u skautské klubovny na hřišti vedle mateřské školy U Obory. Všechny děti, které organizátorkám ukáží svůj lampion, dostanou za odměnu buřtík zdarma a mohou si ho hned u ohně opéci.

2.
Od ohně, který se uhasí v 17:30 hodin, se přesuneme ke kapličce, kde přesně v 18:00 vyrazí lampiónový průvod po cyklostezce do lesoparku směrem k Radonicím. Ještě před samotným odchodem vyhlásíme tři nejhezčí lampiony a všechny děti odměníme drobnou sladkostí. Průvodem půjdeme po trase, která bude označena svitem svíček v mini lucerničkách až do parku, na plochu s velkými brankami.

Tady přibližně mezi 18:30 – 19:00 hod bude odpálen ohňostroj pod dozorem našich místních dobrovolných hasičů. Upozorňujeme předem na možný hluk, hlavně pro ty, co mají své psí miláčky, kteří většinou nejsou velkými fandy ohňostroje. Následně se s průvodem vrátíme opět před kapličku, kde jsme průvod zahajovali.

3.
A čeká nás už kulinářský vrchol večera – svatomartinská husa, voňavá paštika a poctivá polévka pro zahřátí. Za doprovodu dlouho očekávaného svatomartinského vína ze Znovínu Znojma. Pro ty, kteří si předem objednali své porce, bude k dispozici prostřený stůl a objednaná krmě uvnitř sokolovny. U vchodu Vás obsluha, jako ve správné restauraci, dovede k rezervovanému stolu a bude Vás čekat příjemná konzumace. Hodovat můžete přijít kdykoliv mezi 18. a 21. hodinou, a využít tak i čas, kdy budou ostatní s dětmi v průvodu.

Pro ty, kteří pozapomněli, ale přesto by si rádi dali něco dobrého k jídlu a pití bude již od 18:00 do 21:00 v prostoru před sokolovnou připraveno občerstvení v párty stanech, takže o husu a další drobné občerstvení nepřijdete. Pro ty, co neholdují vínu, bude k dispozici i pivo a samozřejmě i nealkoholické nápoje. Své občerstvení či to, co už nesníte, si budete moci odnést domů v krabičce. Akce bude ukončena okolo 21. hodiny. Pokud bude nepříznivé počasí, nebude se konat jen část s opékáním buřtů od 16:30 – 17:30, ostatní části proběhnou dle plánu.

Na všechny se moc těšíme a doufáme, že přijdete v hojném počtu oslavit svatého Martina. Kdo ví, třeba přijede i na bílém koni?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.